چرا انسان نیازمند عشق است؟

 

یکی از عوامل یا نیروهای است که می‌توان بر قوی ترین نیروی فطری انسان یعنی میل به زنده ماندن غلبه کند تا ببینیم چرا چنین نیرو و گرایشی وجود دارد و آیا اصولا جایگاهی در بدن ما دارد و اگر وجود دارد چرا؟براساس نظریه هرم سلسله مراتب نیازهای انسانی مازلو انگیزه های رفتار آدمی نیازهای او در زمینه های مختلف است. نظیر خوردن غذا برای رفع گرسنگی و نیز لذت بردن که با برآورده شدن نیازهای اولیه قدم در مرحله بالاتری گذاشته تا اینکه بالاخره به بالاترین حد شکوفایی و کمال خود برسد که با خود شکوفایی گفته می شود. یکی از نیازها احساس تعلق داشتن به گروه جمع و ارتباط با دیگران و دیگریمی باشد که عشق نام دارد به عبارت دیگر بر اساس این نظریه انسان به کمال واقعی نخواهد رسید مگر اینکه عاشق نیز باشد.
بر اساس نظریه دکتر فروم در کتاب معروفش به نام هنر عاشقی عشق تنها پاسخ رضایتبخش و معقول به مسئله خلقت و هستی انسان است به نظر او بزرگترین مسئله انسان برخاسته از آگاهی از وجود و هستی خود است به عبارت دیگر ما تنها موجودی هستیم که به مفهوم زندگی و حیات و مرگ خود آگاه هستیم و در اینجاست که یک مسئله مهم خود را نشان میدهد،موجودی مستقل و جدا از کل و احساس تنهایی مرتبط با هستی.
به اعتقاد دکتر اریک فروم برای غلبه و یا به عبارت دقیق تر رفع این حس تنهایی در نهاد آدمی انگیزه اولیه و قوی همسان غریزه های اولیه انجام گرسنگی تشنگی و ..... ولی با ویژگی خاص خود شکل گرفته است و آن انگیزه یا گرایش اتحاد و پیوستگی با خارج خود است به نظر اریک فروم انسان در طول تاریخ حیات خود چهار راه و روش را برای رسیدن به اتحاد و وحدت وجود و غلبه بر احساس تنهایی خود برگزیده است.
یکم. خستگی یا از خود بیخود شدن
در این روش فرد با شرکت در آیین و مراسم خاص و در برخی از جوامع همراه با استفاده از مواد و داروهای روانگردان نظیر ماریجوانا در اقوام سرخ پوست یا اکستازی و دیگر مواد روانگردان در برخی از کنسرت های موسیقی و یا میهمانی های آنچنانی در برخی از کشورهای غربی خود را فراموش کرده و با یک حالت خلسه گی و نشئگی مواجه می‌گردد و خود را جزئی از جمع می پندارد و بدین ترتیب بر این حس تنهایی خود فائق می‌آید اشکال چنین روش و راه حل موقتی بودن آن همراه احساس گناه در صورت تضاد با باورها می‌باشد و عوارض و مشکلات جنسی خود را نیز به همراه دارد.
دوم،همبستگی یا تعلق به گروه
در این حالت فرد با پیوستن و پیروی و تقلید از آداب باورها و ارزش‌های یک گروه از حس تنهایی رها می شود اما مشکل این روش این است که بایستی خود واقعی اش را کنار بگذارد به عبارتی چیز دیگری از آنچه که خود واقعی اش هست وانمود نماید لذا اگرچه چنین روشی می‌تواند همیشگی باشد و از تولد تا مرگ به کار گرفته شود ولی هنوز رضایت بخش و کامل نیست.
سوم،فعالیت‌های خلاقانه
راه یا روش سوم برای دستیابی به یکپارچگی و وحدت با خارج خود درگیر کارهای خلاقانه شدن به جز مسئولیت و وظیفه است در چنین حالتی کرد در واقع غرب و کار خود می شود و نوعی احساس وحدت وجود در واقع فراموشی تنهایی خود و تا حدی است خاله بودن پیدا می کند اشکال چنین روشی این است که فرد برای حفظ چنین حس بایستی به طور دائم مشغول و درگیر کارهای رضایت برق و خلاقانه باشد و لازمه چنین چیزی جدایی از دیگران به طور معمول و اختلال در مسئولیت ها و نیز محدودیت و عادتی شدن است.
چهارم ، عشق
در این حالت فرد با دنیای خارج خود ارتباطی واقعی احساسی و عمیق برقرار می کند و به یک وحدت وجود معناداری می‌رسد. همچنان که بعد از مطالعه خواهیم کرد بدن از طریق به کارگیری سیستم پاداش و نیز تغییرات بیولوژیکی بسیار مثبت این روش را همه جانبه تقویت می کند نکته ای که وجود دارد این است که اگرچه هر یک از راه های چهارگانه خفگی همبستگی خلاقیت و عشق تا حدودی پاسخگوی تنهایی انسان هستند ولی هیچ یک از آنها به تنهایی و خودی خود و یا با هم پایدار و کامل نبوده و در ضمن پاسخی برای فنا پذیر بودن انسان نمی دهد و به نظر می رسد این روش ها فقط زمانی کامل و کارآمد خواهند بود که همراه با اعتقاد به خالق هستی و حیاتی دیگر باشند.


برچسب‌ها: عشق،همسر،ازدواج،

بازدید:

ازدواج اینترنتی چگونه امری است و آیا امکان همسریابی اینترنتی در ذات خود مفید است یا مضر؟

 


از این که در زمینه ازدواج اینترنتی قسط آن را داریم که با شما صحبت کنیم علتش یقینا تاثیر فوق العاده ای است که فضای مجازی در امروز جامعه نقش ایفا می کند و این نقش خود را می‌تواند به مقوله ازدواج و انتخاب همسر نیز بسط دهد.
طریقه همسریابی از طریق اینترنت این روزها در میان جوانان گسترش زیادی یافته است و سایتهای همسریابی نیز به فعالیت بیشتر این زمینه همچنان ادامه می‌دهند با وجود اینکه نهادهای قانونی این چنین سایت هایی را قبول ندارند اما از تدوین قانون در مورد آن نیز غافل هستند تنها به فیلتر اینچنین سایت های بسنده می‌کنند.
البته به یقین ما معتقدیم که نفس سایت‌همسریابی ابداً چیز بدی نیست و می‌توان از آن استفاده های مثبتی در راستای گسترش امر ازدواج نمود.
ولی که باید در نظر داشت که امکان چنین ازدواج هایی تنها و تنها در خود اینترنت و از طریق سایت همسریابی امکان‌پذیر نیست بلکه باید با استفاده از مشاوران روانشناس و جامعه شناس در این زمینه به ازدواج اقدام نمود.
تا آنجایی که مشاهدات ما نشان داده است ازدواج هایی که از طریق سایت همسریابی از صورت می گیرد معمولاً سرانجام خوشی ندارد علت این امر آن است که هریک از زوجین می‌پندارند که اگر شخصی که با او ازدواج کرده‌اند توانست در فضای مجازی با من ارتباط برقرار کند چه عجب که با شخص دیگری از طریق غذا و اینترنت باب گفت و گو را باز نکرده و به بیراهه نرود.
البته در ذات استفاده از سایت همسریابی مشکلی نیست و این باور هم که برشمردیم باور غلط است و نیاز به فرهنگ سازی دارد که در جامعه هر یک از طرفین بتوانند حقوق یکدیگر را به رسمیت بشناسند و این هم از حقوق هر یک از افراد قبل از ازدواج است که بتوانند به هر نحوی همسر خویش را گزینش کنند ولیکن تا زمانی که قانون مدنی در این زمینه به وجود نیامده باشد و سایت‌های همسریابی نتوانند علاوه بر کسب مجوز برای فعالیت خویش و همچنین استفاده از ادارات دولتی برای تشخیص هویت استفاده کنند همچنان آسیب های مربوط به سایت همسریابی وجود خواهد داشت و البته با همه محدودیت هایی که دولت در غبار سایه ایجاد کرده است این سایت ها به فعالیت خود ادامه دادند و نیز مردم نیز از این سایتا استقبال نمودند پس بهتر است که دولت نیز در این زمینه تصمیماتی بگیرد و یا به یکباره این سایت‌ها را غیرقانونی و تحت پیگرد قضایی قرار دهد و یا با صدور مجوز و البته گذاشتن امکان اختیارات اطلاعاتی که باید بدان دسترسی داشته باشند در زمینه همسر یابی به این سایتها کمک کند.
یکی از بزرگ ترین عواملی که فضای مجازی مستند ایجاد جرم گشت عدم هویت واقعی افراد پنهان شدن در زیر هویت‌های خود ساخته می باشد و نیز این امر باعث می گردد که پیگیری قانونی نیز برای خود دولت سخت گردد. چه بهتر است که این سایتهای همسریابی خصوصی بمانند اما تحت نظارت و زیر نظر نهادهای قانونی فعالیت کنند و البته هرکس با شماره ملی خویش در این سایت ها ثبت نام کرده و تایید هویت کاملا اثبات کرد که در این صورت می‌توان به کاهش ۹۹ درصدی میزان کلاهبرداری در سایت همسریابی و فضای مجازی در زمینه ازدواج اشاره کرد.


برچسب‌ها: ،

بازدید:

انتخاب همسر و ازدواج به شانس بستگی دارد

 

 

برخی انتخاب همسر و ازدواج را به تقدیر و سرنوشت نسبت می‌دهند و آن را شبیه خریدن هندوانه می دانند که تا بازش نکنید متوجه نخواهید شد که چه خریدی انجام داده اید. اگر ما شانس را به عنوان سرنوشت حتمی در نظر بگیریم دیگر اختیار این تلاش و کوشش و تفکر و در یک کلام هستی بی معنی خواهد بود. اما اگر شانس را به عنوان احتمال وقوع یک حادثه در نظر بگیریم آنگاه هر چیزی قابل پیش بینی خواهد بود در مورد همین مثال اگر ما بدانیم که هندوانه مورد نظر در چه شرایطی رشد یافته و از چه تخمی است و نظر دیگران که از آن محصول استفاده کرده اند را بپرسیم همانند تحقیق در مورد وضعیت خانوادگی سابقه فردی ونیز محل کار و دوستان و دیگر موارد از این قبیل و با دقت کردن به هندوانه و توجه به رنگ و طرح پوست هندوانه مانند بررسی ظاهر رفتار و افکار شخصی ازدواج با توجه به رنگ و طرح پوست هندوانه می توانیم با ضریب اطمینان بیشتری هندوانه رسیده و مناسب‌تری را انتخاب کنیم و فرهنگ آن های عاقل و توانمند با دیگران در این است که آنها خود سرنوشت را می نویسند و می سازند ولی سرنوشت کار دیگران را.
تقدیر ارباب مردان ترسو و برده مردان شجاع است.
اگرچه خرید یک هندوانه ارزش چنین ورتا بررسی‌هایی را ندارد ولی آیا برای انتخاب همسری که قرار است و بقیه عمر خود را با او در زیر یک سقف بگذرانیم و زندگی به همه چیز خود را به شراکت بگذاریم ازجمله فرزند اختصاص کمی وقت و انرژی و مطالعه و بررسی ارزشمند نیست؟


برچسب‌ها: ،

بازدید:

استفاده از سایت همسریابی برای ازدواج و انتخاب همسر به چه کار ما خواهد آمد و آیا این شیوه برای انتخاب شریک زندگی موثر است؟

 


در اینکه ازدواج امر بسیار مهمی در زندگی انسان می باشد شکی نیست ،اما باید به خاطر داشت که مهمتر از ازدواج در وهله نخست طریقه انتخاب همسر می باشد که بسیار مهم و اساسی است و بقیه پروسه تشکیل خانواده به آن وابسته است.
در عالم انسانی با هر نامحرمی امکان ازدواج وجود دارد به این معنا که هر جنس مخالفی که جزو محارم فرد نباشد و همچنین خود همچنان مجرد باشدمی توان گزینه ای برای فرد تلقی شود ولی باید به خاطر داشت این اول راه است و با معیارها و ملاک هایی که هر فرد در نظر خودش دارد اصولا این دایره گسترده محدود و محدودتر خواهد شد تا جایی که قشر محدودی از افراد در یک فاصله سنی و در یک محدوده مکانی ونیز دارای خانواده ای با شرایط خاص مطابق با شرایط جستجوی ما در امر همسریابی برای ما باقی خواهد ماند.
نباید از نظر دور داشت که محدودیت‌های جامعه واقعی بیشتر از آن است که در نظر اول به خاطر می‌رسد،برای نمونه مثال ساده ذکر می‌کنیم،فرض کنید در یکی از شهرهای ایران فردی وجود دارد که مطابق تمام شرایط و ایده آل های فردی و ایده آل های اجتماعی از لحاظ روانشناختی برای شماست اما واقعاً شما باید چگونه بتوانید این فرد را پیدا کنید مگر اینکه او را حضوری دیده باشید و یا کسی برای شما معرفی کرده باشد الان فرض بگیریم که فاصله و عدم معرفی از طرف معرفین در این زمینه وجود خواهد داشت و پس اینگونه است که شما نه آن فرد را خواهی دید و نه ازدواج شکل خواهد گرفت. علت آن هم ساده از محدودیت های دنیای واقعی باعث می گردد که ما با تعداد محدودی از آدمها در تماس و ارتباط باشیم اما الان شما جامعه مجازی را تصور کنید که اشخاص جویای ازدواج در آن ثبت نام کردند و همه مشخصات خود و ایده آل های فرد مقابل که در ذهن شما وجود دارد را نیز نوشتند و نیز قابلیت جستجو نیز برای کاربران وجود دارد پس امکان اینکه در صورت ثبت نام این دو نفر این ها همدیگر را بیابند وجود دارد و با یک سیستم جستجوی پیشرفته این امکان بیشتر و بیشتر خواهد شد. به طور خلاصه بیان می نماییم که به هیچ وجه نباید به دنیای مجازی و سایت های اینترنتی به چشم تهدید به این گریم بلکه می توان این تهدیدها را تبدیل به فرصت کرد. البته منکر این نیستیم که در فضای مجازی آسیب وجود ندارد اما چه کسی است که نداند هر آسیبی که در فضای مجازی وجود دارد بازتابی از بزه ها و آسیب هایی است کلیشه در دنیای واقعیت دارد.
و جالب توجه این است که در صورت نظارت غیرمستقیم ونیز؛فعالیت سایت هایی که دارای مجوز هستند و تحت نظر نهادهای قانونی فعالیت می کنند و البته با استمداد از اداره ثبت احوال و مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه که در طریقت تایید هویت می تواند در سایت های همسریابی موثر و اساسی باشند،بسیاری از آسیبهای مربوط به جرم به انگیزه وقوع جرم در فضای مجازی کاهش محسوسی خواهد یافت و در ضمن اعتماد به همسریابی بیشتر خواهد شد و در ضمن قانونی بودن فعالیت سایت همسریابی و دارای مجوز بودند همچنین نه تنها مرکزی برای همسریابی همسر گزینی بودن این سایت ها بلکه محلی برای مشاوره روانشناسانه ازدواج نیز باید باشند در این صورت با در جریان قرار گرفتن خانواده ها می توان امید داشت که استفاده از سایت همسریابی در مسیر صحیح و مثبت خویش ،مفید بوده و همسریابی برای ازدواج و انتخاب همسر در جهت تشکیل خانواده ای متعالی را بهبود ببخشد.


برچسب‌ها: سایت همسریابی، همسریابی، شیدایی، سایت شیدایی، سایت همسریابی، شیدایی، همسریابی، همسریابی شیدایی، سایت شیدایی، سایت همسریابی شیدایی، شیدایی، همسر یابی، سایت همسر یابی، سایت همسرِیابی، همسر یابی شیدایی، سایت ازدواج، شیدای، شیدایی همسریابی، همسریابی، سایت شیدای، سایت همسریابی شیدایی جدید، سایت همسر یابی شیدایی، ازدواج دائم، همسریابی شیدایی، شیدا، همسریابی شیدای، adnhdd، سایت شیدایی، همسریاب، همسر یابی شیدای، سایت ازدواج شیدایی، کانال همسریابی شیدایی، بهترین سایت همسریابی، سایتهمسریابی، همسریابی شیدائی، شیدایی همسر، سایت شیداییی، همسریابی دائم، همسریابی شیدایی، ازدواج دایم، ازدواج موقت شیدایی، همسر یابی، شیدایی صیغه، سایت شیدایی همسریابی، سایت همسر یابی، سایت همسریابی شیدایی، sheydayi، سایت ازدواج دائم شیدایی، سایت همسریابی شیدایی، شیدایی همسریابی موقت، شیدایی همسر یابی، سایتهای همسریابی، سایت.همسریابی.شیدایی، سایت همسریابی شیدای، سایت همسریابی ازدواج دائم، همسریابیشیدایی، شیدایی همسریابی، همسریابی adnhdd، همسریابی با شماره موبایل، سایت شیدایی ازدواج، سایت شیدایی ازدواج موقت، سایت ازدواج، شیدایی ازدواج، ازدواج شید،

بازدید:

در همسریابی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

 


یکی از مهمترین تصمیمات در زندگی افراد انتخاب همسر است و همه به امید یک زندگی شیرین و موفق پابه زندگی اشتراکی می گذارند.
ولی همچنان که می دانیم در واقعیت بسیاری از ازدواج‌ها سرانجامی نامطلوب و ناگوار دارند در جوامع مختلف بین ۱۰ تا ۵۰ درصد ازدواج ها در ۵ سال اول زندگی اشتراکی به طلاق ختم می شود و فقط یک سوم تا نیمی از زوجین با ازدواج پایدار از زندگی خود احساس رضایت و خرسندی می کنند.
اگرچه ما همیشه راه حلی برای اصلاح اشتباه خود پیش رو داریم اما بایستی توجه داشت که چنین مسئله ای نه تنها بی بهانه خواهد بود بلکه در بسیاری از موارد با عواقب منفی و صدمات جبران ناپذیری برای هر دو طرف همراه خواهد بود. خصوصاً اگر پای فرزندی نیز در میان باشد زیرا حتی اگر زن و شوهر عاقلانه ترین و منصفانه ترین رفتار و تصمیم‌گیری را در رابطه با طلاق در پیش بگیرند باز هم کودک بدون هیچ شک و تردیدی دچار صدماتی جدی خواهد شد.
خصوصاً اگر یکی از والدین به دلیل مشکلات روانی یا اختلال شخصیتی یا نادانی بویی از انسانیت نبرده باشد و رفتاری غیر انسانی با فرزند خود داشته باشد به مانند درگیر کردن کودک در نظام دو طرف گرفته تا انتقام گرفتن به واسطه کودک و دیگر مواردی از این دست و نیز طرف مقابل نیز قادر به هیچ کار به اقدام موثر و مناسبی نباشد پس بایستی تا حد ممکن دست به انتخاب اسم بزنیم تا احتمال شکست را به حداقل برسانیم.
تصور غلط در انتخاب همسر

یکی از مهم ترین اشتباهاتی که افراد در انتخاب همسر می‌کنند این است که به دنبال بهترین فرد می گردند. حال آنکه بایستی به دنبال مناسب ترین فردی بود که با شخصیت سرخی و تناسب دارد درست به مانند قفل و کلید دو نفر باید با هم جفت و جور شوند تا در به خوشبختی زندگی اشتراک ایشان باز شوند در غیر این صورت حتی اگر کلید و قفل هردو طلایی و بسیار گرانبها هم باشند به کار هم نخواهند آمد.
بسیاری از افراد در ذهن خود یک پیش فرض غلط دارند و آن این است که با انتخاب همسر مناسب و خوب خوشبختی شان در زندگی اشتراکی تضمین خواهد شد در حالیکه غافل از این هستند که انتخاب درست به منزله کاشتن نهال خوشبختی در یک زمین و خاک خوب و مناسب است و برای اینکه این نهال تنومند و بارور شود بایستی از آن مراقبت و نگهداری کرد. در واقع حتی بهترین زوجین اگر در حفظ و تقویت رابطه و زندگی زناشویی خود تلاش نکنند دیر یا زود نهال خوشبختی آنها پژمرده خوشت خواهد شد به همین دلیل بسیاری از زوجین بهترین دوران زندگی مشترک خود را دوران نامزدی و چند سال اول ذکر می کنند و آنان که اگر می‌دانستند چگونه رفتار کنند لحظه لحظه زندگی شان خاطره انگیز می شد.


برچسب‌ها: ،

بازدید:

همسریابی در فضای مجازی؛ نیت خوب، اجرای بد!

ازدواج
‌مدتی قبل از طریق یکی از دوستان دانشجو از فراگیر شدن فعالیت سامانه‌ای مجازی در میان دانشجویان خبردار شدیم؛ سامانه‌ای که در آن افرادی که تمایل به ازدواج دارند، مشخصات خود را وارد می‌کنند و به کسانی که با مشخصات آن‌ها همخوانی دارد، برای ازدواج معرفی می‌شوند.

‌طبق آماری که سامانه ارائه می‌دهد، 5000 متقاضی ازدواج در این سامانه اقدام به ارائه اطلاعات خود کرده‌اند و هم‌چنین 200 ازدواج از طریق این سامانه به انجام رسیده است.

با توجه به اهمیت موضوع، برآن شدیم تا نکات مثبت و ضعف این اقدام را بررسی کنیم؛ این که این طرح تا چه میزان می‌تواند روش مناسبی برای همسریابی باشد خود جای سوال دارد و هم‌چنین باید امنیت این سامانه نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

بر همین اساس به طور آزمایشی وارد سامانه شدیم تا با فرایند و شیوه عملکرد آن آشنا شویم؛ پس از بررسی به نقاط ضعف این سامانه پی بردیم.

سیدمحمد رضایی، عضو هیئت علمی دانشگاه و مدیر سامانه در گفت‌وگو با ایسنا درباره تعداد اعضای سامانه گفت: سامانه پیوند آسمانی حدود ۲۰ماه است که فعالیت می‌کند که 5000 متقاضی در آن ثبت نام کرده اند و ۲۰۰ نفر در این طرح موفق به ازدواج شدند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که این سامانه چه کمکی در زمینه ازدواج می‌تواند انجام دهد؟ افزود: در فضاهای موجود در جامعه مشکل اصلی ازدواج، توانمندسازی خانواده‌هاست و گاهی جوانان گزینه‌هایی را برای ازدواج انتخاب می‌کنند و خانواده‌ها مانع می‌شوند؛ اگر کمک کنیم تا خانواده‌ها به اطلاعات فرد مقابل دسترسی پیدا کنند، می‌توانند بهترین گزینه را انتخاب کنند. لذا در این سامانه، اطلاعات دختر و پسر توسط خودشان ثبت می‌شود و سپس به خانواده‌ها اعلام می‌شود که فرزندشان در این سامانه ثبت نام کرده‌اند؛ این کار به دلیل اطمینان حاصل کردن از قصد شخص برای ازدواج است.

رضایی با اشاره به ناظران این سامانه تاکید کرد: تمام گروه‌ها یک رابط ناظر دارد تا به روند آشنایی و صحبت‌ها نظارت کند و هرگاه لازم باشد وارد بحث می‌شود و تذکرات و مشاوره‌های لازم را ارائه می‌دهد؛ در این سامانه 60 رابط ناظر حضور دارند که همگی از اساتید دانشگاهی و افراد صاحب نظر انتخاب شده‌اند و آموزش‌های لازم برای انجام این کار را گذرانده‌اند.

وی در پاسخ به این پرسش که چه تعداد از دختران و پسران در این سامانه عضو شده‌اند و برای مزاحمت‌های احتمالی چه تدبیری اندیشیده شده است؟ گفت: در حال حاضر به ازای هر کاربرگ پسر، سه کاربرگ دختر وجود دارد و این اتفاق کار را سخت می‌کند؛ هم‌چنین گاهی مشاهده شده که افراد برای وقت گذراندن وارد سامانه می‌شوند، به منظور جلوگیری از این اتفاق، یک رابط برای هر کاربر پسر در نظر گرفته شده است و با او در ارتباط است تا از قصد او برای ازدواج اطمینان حاصل کند و اگر شرایط را نداشته باشد از سامانه اخراج می‌شود و امکان ورود مجدد را ندارد.

مدیر سامانه با اشاره به تعداد ازدواج‌های انجام شده از طریق سامانه افزود: در مجموع، 200 نفر از طریق این سامانه ازدواج کرده‌اند که از این تعداد، 120 نفر از روش ربات، 40 نفر از طریق انتخاب کاربرگ از کانال و 40 نفر نیز از طریق رابط پشتیبان و معرفی افراد توسط پشتیبان، موفق به ازدواج شده‌اند؛ هم‌چنین 1800نفر نیز وارد گروه‌های آشنایی شدند که شرایطشان با هم همخوانی نداشت.

وی هم‌چنین در خصوص این‌که ممکن است افرادی اطلاعات غلط وارد سامانه کنند، آیا راستی آزمایی صورت می‌گیرد؟ یادآور شد: در این سامانه راستی‌آزمایی مشخصات صورت نمی‌گیرد و راستی‌آزمایی اطلاعات و تحقیقات بعدی به عهده خانواده‌هاست.

وی با اشاره به مشکل اصلی سامانه گفت: هرماه جلساتی داریم و به این نتیجه رسیدیم که مشکل اصلی این سامانه، ارتباط دختر و پسر خارج از چارچوب گروه است و درصدد هستیم‌ که تدبیری برای جلوگیری از این موضوع اندیشیده شود.

وی با اشاره به اهدافی که برای ساخت این سامانه وجود داشت، افزود: با دو طیف مخاطب دهه ۶۰ و دهه ۷۰ رو به رو هستیم که متولدین دهه 60 نمی‌توانند ازدواج کنند و متولدین دهه 70 نمی‌توانند زندگی خود را حفظ کنند و این یک معضل بسیار بزرگ است؛ باید فضای رها و یله فضای مجازی کنترل شود و ما در این سامانه، رابطه‌ها را به صورت کنترل شده پیش می‌بریم.

دکتر محمدعلی جمشیدی روانشناس و مشاور امور خانواده با اشاره به سامانه ازدواج گفت: شخصیت انسان‌ها مانند یک کوه یخی است و دو سوم آن ظاهرا قابل شناسایی نیست؛ اغلب طلاق‌ها نیز به دلیل این است که شخصیت آن زوج با یکدیگر تطابق ندارد و به دلیل این‌که قبل از ازدواج مشاوره‌های لازم را نگذرانده‌اند و شناخت کافی از یکدیگر ندارند، با مشکل روبه‌رو می‌شوند.

وی افزود: اگر در این سامانه، پس از آشنایی، مشاوره‌های حضوری و دقیق صورت نگیرد، زمینه‌ساز تزلزل خانواده‌ را فراهم می‌کند؛ در طرح‌های این چنینی، اگر درصدد موفقیت هستند، باید مشاوره‌های حضوری و دقیق برای طرفین انجام شود و هم‌چنین خانواده‌ها نیز کامل در جریان قرار بگیرند تا آسیب‌های کمتری متوجه این طرح باشد و موفقیت آن افزایش یابد.

استاد دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: دخترها دارای احساسات بیشتری هستند و احساسی‌تر تصمیم می‌گیرند و به همین دلیل آن‌ها در معرض آسیب بیشتری در این‌گونه طرح ها هستند؛ هم‌چنین این شیوه معرفی و ازدواج با بافت فرهنگی و مذهبی بسیاری از خانواده‌ها همخوانی ندارد و این خودی مشکل دیگر این سامانه است.

وی اظهار کرد: مسئله‌ای که در این‌گونه طرح‌ها وجود دارد، مکانیزم آشنایی و انتخاب است، اگر مبنای آشنایی بر اساس ربات و چت باشد، آسیب‌های بسیاری می‌تواند داشته باشد، اما اگر به صورت تخصصی و تحت نظر یک مشاور و متخصص باشد، می‌تواند طرح به موفقیت برسد.

جمشیدی تاکید کرد: یکی دیگر از مشکلات این سامانه، عدم راستی‌آزمایی درست است، ابزار راستی‌آزمایی درست در این سامانه وجود ندارد و این موضوع باعث سوءاستفاده‌ها و مشکلات بسیاری می‌شود.

با توجه به بررسی‌های انجام شده، سازندگان و ایده‌پردازان این سامانه با یک نیت خوب و در جهت رفع موانع ازدواج جوانان، اقدام به راه‌اندازی این سامانه کرده‌اند، ولی به نظر می‌رسد که این ایده، نمی‌تواند شیوه مناسبی برای همسریابی و ازدواج باشد و دارای ایرادات بسیاری است.

یکی از ایرادات، عدم کنترل روابط خارج از چارچوب سامانه است، ایجاد مزاحمت‌های احتمالی برای دختران، سوءاستفاده از مشخصات طرف مقابل، عدم استعلام و راستی‌آزمایی، عدم نظارت کافی رابطان گروه و معرفی افراد غیرمرتبط با مشخصات افراد توسط ربات، از دیگر ایرادات سامانه است که فکری به حال آن نشده است؛ به نظر می‌رسد این طرح در شأن و شخصیت جوانان نیست و شاید تفاوتی با سایت‌های همسریابی نداشته باشد.

عدم کسب مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یکی از دلایلی است که امنیت این سامانه را زیر سوال می‌برد؛ هم‌چنین با این شکل از کار، بسیاری از جوانان نمی‌توانند به این سامانه برای در اختیار قرار دادن مشخصات خود، اعتماد کنند.

در این سامانه، 2 هزار نفر تشکیل گروه دادند و تنها 200 نفر از آن‌ها موفق به ازدواج شدند؛ یعنی درصد موفقیت این طرح، تنها 10 درصد در طول بیست ماه بوده است و این آمار مناسب به نظر نمی‌رسد.

در هر صورت ایده‌پردازان این سامانه باید به این ضعف‌ها نیز توجه کنند و درصدد رفع آن برآیند و گرنه آسیب‌های این سامانه به مراتب بیش از فایده‌های آن خواهد بود.

انتهای پیام


برچسب‌ها: ،

بازدید:

کاهش هزینه جستجو در انتخاب همسر برای ازدواج در سایت همسریابی

 

 


امروز فناوری اطلاعات به کمک انسانها آمده تا هزینه جستجو را کاهش دهد و این‌گونه بخشی از هزینه مبادله را کم کند برای مثال در بازار کار بسیار پیش می‌آید که بردی با روحیات و تخصص خاص جویای کار است ولی بنگاه مناسب خود را نمی یابد. در مقابل بنگاه ای هست که دقیقاً کارگری با آن روحیات و تخصص خاص را می خواهد ولی پیدا نمی کند هر دو مناسب هم هستند اما چون از وجود یکدیگر اطلاع ندارند این پیوند برقرار نمیشود گاهی این مسئله موجب می شود فرد متقاضی کار بیکار بماند و به این ترتیب نرخ بیکاری بیشتر از چیزی شود که واقعا اختصاص ظرفیت آن را دارد. گاه نیز تقاضی کار از روی استیصال قبول می کند جایی مشغول به کار شود که مناسب تخصص یا استعداد و قابلیت اش نیست و بنگاه نیز کارگری را به ناچار استخدام می کند که دقیقا متناسب با نیازهای نیست در این حالت دوم هیچ کدام رضایت لازم را ندارند مشابه همین مسئله را می‌توان در بازار ازدواج دیدگاه پسر هایی هستند که تمایل به ازدواج دارند اما دختران مناسب خود را نمی یابند و دخترانی هستند که آمادگی ازدواج دارند ولی پسران مناسبی در مقابل خود نمی بینند در اینجاست که بازار مبادله یعنی ازدواج شکل نمی‌گیرد با وجود اینکه پتانسیل ازدواج به مراتب بیش از ازدواج‌های است که عمل هم رخ میدهد. آنچه در سازوکار ازدواج رخ می‌دهد با آنچه رویا و تمنای آدمیان است فاصله زیادی دارد. رویا و آرزوی آدمیان این است که یک پسر در جستجوی همسر خود ناگهان با زن رویاهایش روبرو شود و زن نیز مرد رویاهای خود را در مقابل خود ببیند و به این ترتیب سلتی بین آنها برقرار شود. برخی متاثر از این رویا تصور می‌کنند یک دیدار عاشقانه و یک پسند جانانه زمینه‌ساز ازدواج است بختانه واقعیت ازدواج به این زیبایی و رویایی نیست که دوست داریم در امر ازدواج سنتی معمولا روند اینگونه است که یک پسر با قبول هزینه جستجو شروع به ارزیابی گزینه‌های می‌کند که در معرض وی قرار دادند در مقابل هر گزینه با خود می اندیشد که این مورد خوب است ولی آیا بهتر نیست هزینه بیشتری بابت جستجو بپردازد تا با یک مورد بهتر روبه‌رو شود؟
فرد با توجه به تخمین یک از گزینه های ممکن پیش روی خود دارد این روند را تا جایی ادامه می‌دهد که تصور می کند امید ریاضی یافتن یک مورد بهتر کمتر از هزینه جستجوست بنابراین همان جا به همان مورد رضایت می‌دهد و اگر طرف مقابل هم رضایت داشته باشد وصلت سر می‌گیرد در کشور ما که دختران به صورت منفرد در ازدواج وارد می شوند وضعیت بحرانی تر است زیرا یک دختر هر کسی را که رد کند با یک عدم اطمینان شدید مواجه می شود که آیا مورد بعدی بهتر از این مورد خواهد بود یا نه وضعیت مورد بعدی وضعیت غیر قطعی است و به همین دلیل یک دختر باید امید ریاضی احتمالات دیگر را با گزینه فعلی مقایسه کرده و تصمیم بگیرد در واقع یک محاسبه عقلانی در تسلیم پسند متقابل و رضایت برای ازدواج قرار دارد.
در مثال مهریه اگر پسرها ناگزیر باشند مهریه بالایی را تعهد کنند نسبت به ورود به قرارداد ازدواج اجرا خواهند داشت و ازدواج به شکل رسمی و قانونی به تعداد کافی رخ نخواهد داد زیرا به صورت طبیعی برخی ازدواج‌ها به طلاق منجر می‌شود و هر کس که تصمیم به ازدواج می‌گیرد با خود خواهد اندیشید که شاید این اتفاق در مورد او نیز رخ دهد بنابراین پیشا پیش از ازدواج سر باز می‌زند به همین قیاس اگر طلاق بیش از حد سخت و با قبح اجتماعی خیلی زیاد همراه باشد افراد در تصمیم به قبول یک پیشنهاد ازدواج مجدد خواهند شد بر خلاف تصور عمومی تسهیل در خروج از پیمان ازدواج موجب تسهیل در ورود خواهد شد!
در ریاضی یاد بودن هزینه های طلاق تبادل نامطلوبی به دنبال دارد مهریه یکی از هزینه های طلاق است اما عواملی چون قبح اجتماعی ونیز ترک شدن کسی که یک بار طلاق گرفته است و برچسب های اجتماعی مرتبط از جمله هزینه های طلاق به شمار می‌رود اگر هزینه طلاق خیلی خیلی زیاد باشد افراد ترجیح می‌دهند در ازدواج نامناسبی که قرار گرفته اند باقی بمانند زیرا هزینه تحمل سختی ناشی از ازدواج نامناسب را کمتر از هزینه طلاق ارزیابی می‌کنند و به اصطلاح گزینه سوختن و ساختن را ترجیح می‌دهند نتیجه این انتخاب از دست رفتن حس نشاط رضایت از زندگی در کل عمر یک نفر می‌تواند تا کرد که در گذشته گرچه نرخ طلاق کمبود به همین قیاس رضایت از زندگی نیز در سطح پایینی قرار داشت آنجا وزرا تحمل پذیر می کرد فراگیر بودن این پدیده بود هر کس که از این وضعیت شکایت داشت و نارضایتی خود را ابراز می کرد در میان که دیگران هم به همین مشکل گرفتارند و در نتیجه به این جمع‌بندی می‌رسید که مشکلی رایج است و چهره های شناخته می‌شد تحمل این پدیده نامیمون آسان می شد.
در دنیای مدرن فرو ریختن قبح طلاق هزینه طلاق را کاهش داده و در نتیجه نرخ طلاق زیاد شده اما در عین حال نرخ ازدواج مجدد و شانس یافتن کسی که سازگاری بیشتری داشته باشد افزایش یافته از سفت شدن پیمان ازدواج می تواند کاهش رضایت و افزایش شانس یافتن فرد سازگارتر را به دنبال داشته باشد اینکه کدام اثر غالب است باید بررسی شود و مشخص گردد رضایت از زندگی در روال های سنتی بیشتر بوده یا در رویه های مدرن.
یکی از پدیده هایی که می تواند برای کاهش هزینه ازدواج و هزینه جستجوی که در ازدواج اتفاق خواهد افتاد بسیار مفید باشد استفاده از فناوری اطلاعات و فضای مجازی است که از این طریق می توان با استفاده از سایت همسریابی به جستجوی همسر پرداخت و کاهش هزینه جستجو را در امر ازدواج کرد مثل بقیه مواردی که در بالا ذکر شده است را میتوان مو به مو در مورد سایت همسریابی نیز مورد مطالعه قرار داد.


همسریابی

صیغه یابی

سایت سیغه

صیغه یابی

سایت صیغه
http://www.samipatogh.ir

سایت صیغه
http://www.samipatogh.ir

سایت موقت، سایت همسریابی موقت ایرانی، سایت صیغه
http://www.p30far30.ir

سایت صیغه موقت
http://v55.ir

 


برچسب‌ها: همسریابی،اقتصاد،هزینه جستجو،جستجوی همسر،سایت همسریابی،

بازدید:

ازدواج و همسریابی با نگاهی به اقتصاد خانواده

 


در زمینه ازدواج سخن بسیار رفته است و می توان این مقوله مهم را از هر باب مورد مداقه قرار داد و البته باید توجه کرد که در این زمینه هدف نقش اساسی ایفا می کند. همیشه انتخاب همسر همراه با بیم‌ها و امیدهای مخصوص به خود بوده است. و این از این جهت بسیار ارزشمند است که شما توجه داشته باشید برای ازدواج همیشه امر بسیار مهم تامین اقتصادی یک خانواده از طرف مرد میباشد و تمیز این نکته از این موضوع که آیا در ازدواج زن نیز باید نقش اقتصادی ایفا کند مهم است یا نه و البته ضرورت این امر جای گفت و گوی بسیار خواهد داشت و برای کسانی که میخواهند در همسریابی خویش به این نکته توجه کنند باید بدانند که اصولا نگاه جامعه به همچین موضوعی تاکنون مهجور مانده است و جامعه از این امر غفلت ورزیده است که آیا زنان نیز باید در تأمین اقتصادی خانوار کوشا باشند یا خیر؟
به همین جهت است که گاهی حتی موضوعی به این کوچکی و سادگی در خواستگاری ها تبدیل به یک تابو می گردد و شاید مرد تنها باید به این امر بسنده کند که همسر او اهل قناعت است و یا خیر ؟و انگار تنها مسئله قابل گفت و گو برای زوجین در هنگام انتخاب همسر و جلسات خواستگاری در باب اقتصادی همین موضوع ساده و نگاه ابتدایی می باشد.
در دنیای امروز که زنان همپای مردان به تحصیلات عالیه می پردازند و می توانند حتی در بسیاری موارد در شغل هایی از بیشتر مردان درآمد بهتری داشته باشند،چه مشکلی خواهد داشت اگر مرد نیز بتواند در زمینه تشکیل خانواده و تامین مالی این مقولات به همسر خویش اتکا کند و از او طلب کمک نماید لینک متن به دلیل اشاره به عمر فردی و پیش پا افتاده ای همچون قناعت و مناعت می باشد بلکه همسر خویش را هم پای خود در مقوله اقتصاد خانواده همراه و همسنگر ببیند. همه اینها رامی گوییم تا اشاره کنیم که همان گونه که در عصر مدرن طریقه انتخاب همسر به سبک همسریابی جدیدی تغییر یافته است اولا باید خانواده‌ها نیز بپذیرند که به هنگام ازدواج و در آینده اقتصادی یک خانواده خانوم نیز می تواند نقش اساسی ایفا کند فارغ از نقش مصرف کنندگی.


برچسب‌ها: ،

بازدید:

آیا همسریابی برای ازدواج از طریق اینترنت و سایت همسریابی ارزش امتحان کردن دارد یا خیر؟

 


چندی چندی قبل فعالیت سایت همسریابی در فضای اینترنت خبرساز شد و باعث گردید تا دوباره موضوع سایت های همسریابی بر سر زبان ها بیفتد.
در کل یک انتخاب خوب برای ازدواج زمانی رخ خواهد داد که هر کدام از زوجین با هوش و درایت خویش و با تکیه بر تدبیر و عقل به شکل محتاطانه به انتخاب مورد مناسب خویش بپردازند تا در دام انتخاب نادرست و همچنین سوءاستفاده صیادان نیافتند. باید خاطر نشان کرد که خطر همسریابی اینترنتی بسیار زیاد است و شاید به امتحان نیاید.
اصولن ازدواج جزء جدا نشدنی زندگی انسانی می باشد و کسانی که قصد یک زندگی همراه با سعادت و خوشبختی دارند باید در امر همسریابی خویش به شکل دقیق و عاقلانه عمل کنند. در این روزها بحث های داغ ازدواج اینترنتی بسیار داغ شده است و جوانان بسیار علاقه نشان می دهند را فکر می کنند که از طریق سایت همسریابی و سایت ازدواج می‌توانند زوج مناسب خویش را با دقت بهتر و در زمان سریع تر بیابند.
اما آیا واقعا چنین چیزی امکان پذیر است و سایت همسریابی می تواند چنین کمکی برای جوانان در امر ازدواج بکند؟
چندی پیش این نظریه مطرح شد که برای آسان کردن ازدواج جوانان بهتر است سایت هایی برای همسریابی و همسرگزینی ایجاد گردد و از طریق آنها دختران و پسران با همدیگر از طریق گفت و گو در فضای مجازی آشنا شوند تا بلکه مسئله ازدواج حل و فصل گردد.
پس از مدتی که از اجرای این طرح گذشت مشاهده گردید که آشنایی درصدی از دختران و پسران به ازدواج انجامید و تا حدودی به جوانانی که به دلیل زندگی خشک نتوانسته بودن همسر مناسب خویش را پیدا کنند و از میان دوستان و آشنایان انتخاب همسر خویش را انجام نداده بودند توانستند از طریق سایت همسریابی و بهترین همسر گزینی این امر را برای خود انجام پذیر بدانند. ولی که مسئله این است که درصد بالایی از این آشنایی ها به ازدواج ختم نشد عده‌ای منجر به دوستی و عده ای منجر به ازدواج سفید و عده ای هم باعث اختلافات فراوان گردید.
در کل اگرچه که از طریق این سایت ها ازدواج هایی رخ داد اما مسئله این است که مشکلات به وجود آمده بیش ازدواج هایی بود که از طریق این سایت ها رخ داد و ما به این نکته رسیدیم که ازدواج از طریق سایت همسریابی امکان‌پذیر است اما آلترناتیو های فراوان دیگری نیز وجود دارد که می‌توانند.
تنها منجر به ازدواج نکردن بلکه مشکلات عدیده‌ای برای اعضا ایجاد کنند.
استفاده از سایت همسریابی به خودی خود در صورت نیت پاک ازدواج داشتن برای هر فرد می تواند مناسب باشد به شرطی که طرف مقابل شما نیز قصد خیانت نداشته باشد و قصد سوء استفاده گری نیز در این بین از میان برود اما به دلیل اینکه در سایت‌های همسریابی هر کسی امکان ثبت نام دارد و بدون اینکه تایید هویت مناسبی از طریق نهادهای قانونی صورت بگیرد این امکان فراهم شده است که همه اعضا بتوانند به سادگی ثبت نام کنند و هرکس مدعیات خویش را مطرح نماید بدون این که صحت و سقم این صحبت ها بررسی گردد احتمال به خطر افتادن هدف بسیار زیاد است.
اصولاً هر ابزاری می‌تواند موجب سهولت کار گردد اما همان ابزار امکان استفاده ناصحیح و البته در روش نامناسب را نیز می تواند فراهم کند.


برچسب‌ها: سایت همسریابی، همسریابی، شیدایی، سایت شیدایی، سایت همسریابی، شیدایی، همسریابی، همسریابی شیدایی، سایت شیدایی، سایت همسریابی شیدایی، شیدایی، همسر یابی، سایت همسر یابی، سایت همسرِیابی، همسر یابی شیدایی، سایت ازدواج، شیدای، شیدایی همسریابی، همسریابی، سایت شیدای، سایت همسریابی شیدایی جدید، سایت همسر یابی شیدایی، ازدواج دائم، همسریابی شیدایی، شیدا، همسریابی شیدای، adnhdd، سایت شیدایی، همسریاب، همسر یابی شیدای، سایت ازدواج شیدایی، کانال همسریابی شیدایی، بهترین سایت همسریابی، سایتهمسریابی، همسریابی شیدائی، شیدایی همسر، سایت شیداییی، همسریابی دائم، همسریابی شیدایی، ازدواج دایم، ازدواج موقت شیدایی، همسر یابی، شیدایی صیغه، سایت شیدایی همسریابی، سایت همسر یابی، سایت همسریابی شیدایی، sheydayi، سایت ازدواج دائم شیدایی، سایت همسریابی شیدایی، شیدایی همسریابی موقت، شیدایی همسر یابی، سایتهای همسریابی، سایت.همسریابی.شیدایی، سایت همسریابی شیدای، سایت همسریابی ازدواج دائم، همسریابیشیدایی، شیدایی همسریابی، همسریابی adnhdd، همسریابی با شماره موبایل، سایت شیدایی ازدواج، سایت شیدایی ازدواج موقت، سایت ازدواج، شیدایی ازدواج، ازدواج شید،

بازدید:

در انتخاب همسر از طریق فضای مجازی و به شکل خاص تر سایت همسریابی باید به چه مواردی بسیار دقت کرد؟

 

 

باید به خاطر داشت که انتخاب همسر از طریق اینترنت شاید امر جدیدی باشد اما به شدت رو به گسترش است و با وجود همه هشدارهای کارشناسان امر در زمینه ازدواج این موضوع بسیار جالب توجه برای جوانان در آستانه ازدواج گردیده است. تا آنجایی که نگارنده مطالعه کرده است بیشتر روانشناسان و کارشناسان امر نگاه مناسب نسبت به این نوع از همسریابی ندارند معمولاً آن را محکوم به شکست می‌دانند, البته تا چه حد این امر درست است و صحت دارد تاکنون تحقیقات درست و متقنی انجام نگرفته است, ولیکن این روش از همسریابی برای ازدواج همچنان طرفداران بسیاری دارد و به روز بر تعداد متقاضیان سایت‌های همسریابی افزوده می‌شود. پس بهتر است به جای آستین افشاندن و پاک کردن صورت مسئله یک بار برای همیشه تکلیف خود را با انتخاب همسر از طریق سایت همسریابی و سایت ازدواج مشخص کنیم.
سایت همسریابی و یا همان سایت ازدواج خوب یا بد اکنون جزئی از علایق جوانان در آستانه ازدواج نسبت به یک روش همسریابی خوب شده است و جذابیت خاص خود را همچنان داراست پس بهتر است سعی کنیم هشدارهای لازم و درست را برای کسانی که از این رو شه همسریابی استفاده می کنند ارائه کنید و با گسترش امکانات سایت های همسریابی و نظارت بیشتر بتوانیم میزان کلاهبرداری ها و شیادی های موجود در آن را به شدت کاهش دهیم و این امر امکان پذیر خواهد بود بود اگر ثبت نام در سایت های همسریابی از طریق تایید هویت از طریق مراجع قانونی صورت بگیرد و اصولاً در صورت انجام عمل تایید هویت اعتماد بیشتری نسبت به کارکرده سایت های همسریابی به وجود خواهد آمد.
در درجه دوم باید اشاره کرد که دوره های آموزشی استفاده از سایت همسریابی برای جوانان آماده به ازدواج که طالب استفاده از فضای مجازی و همسریابی اینترنتی هستند بسیار راه کار مناسبی است به نحوی که اشخاصی که دوست دارند انتخاب همسر خویش را از طریق اینترنت و سایت همسریابی انجام دهند بعد از ثبت نام در سایت همسریابی دوره های ایران به شکل مجازی در همان سایت می گذراند و از این طریق گواهینامه گذراندن دوره همسریابی مجازی را می بینند و این دوره آموزشی دارای امتیاز مثبت در سایت برای فرد گذرانده دور خواهد بود و گذراندن این دوره در جلب افراد بیشتر نسبت به این شخص عمل خواهد کرد و این باعث خواهد گشت گزینه های همسریابی برای این شهر بیشتر گردد و البته انتخاب مناسب به ایده آل نزدیک و نزدیک تر شود.
باید خاطر نشان نمود که همه ابزارها اصولاً آسیب های مخصوص به خود را دارند و البته فضای مجازی و همسریابی اینترنتی نیز از این قاعده مستثنا نیست ولیکن با استفاده از فرهنگ سازی درست و آموزش های به جا و تایید هویت از طریق مراجع ذیصلاح می تواند گام مهمی در کاهش کلاهبرداری ها و البته بالا رفتن کیفیت ازدواج در سایتهای همسریابی بگردد.
در اینکه ازدواج امر بسیار مهم و حیاتی برای هر فرد و در نگاه کلی برای جامعه بسیار ضروری و حیاتی است شکی نیست پس بهتر است از همه امکانات برای گسترش این امر که متأسفانه امروزه میزان آن به علل و عوامل خاصی کاهش یافته است اقدام نمود.
مشکلات اقتصادی می تواند عامل بازدارنده مهمی در مورد ازدواج باشد که امروزه جامعه ما با آن دست به گریبان است ولیکن انتخاب همسر از طریق سایت همسریابی فضای مجازی و نیز همسریابی اینترنتی می‌توانند هزینه جستجو را کاهش دهند و این به خودی خود می‌تواند باعث گردد که هر شخصی با گزینه مناسب خود ازدواج کنند و در یک جامعه آماری بالا مطمئنا تعداد بیشتری از افراد وجود دارند که می‌توانند مناسب یکدیگر باشند.
فرض است که جامعه ما نسبت به این امر بسیار حساس است پس بهتر است مسئولین امر به جای این که مدام در پی نفعی چنین روشی برای همسر یابی باشد برای بهتر و بهتر شدن آن سامان نوبی بیندیشند و سامانه همسریابی و همسرگزینی راه فعال نمایند.

 


برچسب‌ها: سایت همسریابی، همسریابی، شیدایی، سایت شیدایی، سایت همسریابی، شیدایی، همسریابی، همسریابی شیدایی، سایت شیدایی، سایت همسریابی شیدایی، شیدایی، همسر یابی، سایت همسر یابی، سایت همسرِیابی، همسر یابی شیدایی، سایت ازدواج، شیدای، شیدایی همسریابی، همسریابی، سایت شیدای، سایت همسریابی شیدایی جدید، سایت همسر یابی شیدایی، ازدواج دائم، همسریابی شیدایی، شیدا، همسریابی شیدای، adnhdd، سایت شیدایی، همسریاب، همسر یابی شیدای، سایت ازدواج شیدایی، کانال همسریابی شیدایی، بهترین سایت همسریابی، سایتهمسریابی، همسریابی شیدائی، شیدایی همسر، سایت شیداییی، همسریابی دائم، همسریابی شیدایی، ازدواج دایم، ازدواج موقت شیدایی، همسر یابی، شیدایی صیغه، سایت شیدایی همسریابی، سایت همسر یابی، سایت همسریابی شیدایی، sheydayi، سایت ازدواج دائم شیدایی، سایت همسریابی شیدایی، شیدایی همسریابی موقت، شیدایی همسر یابی، سایتهای همسریابی، سایت.همسریابی.شیدایی، سایت همسریابی شیدای، سایت همسریابی ازدواج دائم، همسریابیشیدایی، شیدایی همسریابی، همسریابی adnhdd، همسریابی با شماره موبایل، سایت شیدایی ازدواج، سایت شیدایی ازدواج موقت، سایت ازدواج، شیدایی ازدواج، ازدواج شید،

بازدید:

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]