ازدواج اینترنتی چگونه امری است و آیا امکان همسریابی اینترنتی در ذات خود مفید است یا مضر؟

 


از این که در زمینه ازدواج اینترنتی قسط آن را داریم که با شما صحبت کنیم علتش یقینا تاثیر فوق العاده ای است که فضای مجازی در امروز جامعه نقش ایفا می کند و این نقش خود را می‌تواند به مقوله ازدواج و انتخاب همسر نیز بسط دهد.
طریقه همسریابی از طریق اینترنت این روزها در میان جوانان گسترش زیادی یافته است و سایتهای همسریابی نیز به فعالیت بیشتر این زمینه همچنان ادامه می‌دهند با وجود اینکه نهادهای قانونی این چنین سایت هایی را قبول ندارند اما از تدوین قانون در مورد آن نیز غافل هستند تنها به فیلتر اینچنین سایت های بسنده می‌کنند.
البته به یقین ما معتقدیم که نفس سایت‌همسریابی ابداً چیز بدی نیست و می‌توان از آن استفاده های مثبتی در راستای گسترش امر ازدواج نمود.
ولی که باید در نظر داشت که امکان چنین ازدواج هایی تنها و تنها در خود اینترنت و از طریق سایت همسریابی امکان‌پذیر نیست بلکه باید با استفاده از مشاوران روانشناس و جامعه شناس در این زمینه به ازدواج اقدام نمود.
تا آنجایی که مشاهدات ما نشان داده است ازدواج هایی که از طریق سایت همسریابی از صورت می گیرد معمولاً سرانجام خوشی ندارد علت این امر آن است که هریک از زوجین می‌پندارند که اگر شخصی که با او ازدواج کرده‌اند توانست در فضای مجازی با من ارتباط برقرار کند چه عجب که با شخص دیگری از طریق غذا و اینترنت باب گفت و گو را باز نکرده و به بیراهه نرود.
البته در ذات استفاده از سایت همسریابی مشکلی نیست و این باور هم که برشمردیم باور غلط است و نیاز به فرهنگ سازی دارد که در جامعه هر یک از طرفین بتوانند حقوق یکدیگر را به رسمیت بشناسند و این هم از حقوق هر یک از افراد قبل از ازدواج است که بتوانند به هر نحوی همسر خویش را گزینش کنند ولیکن تا زمانی که قانون مدنی در این زمینه به وجود نیامده باشد و سایت‌های همسریابی نتوانند علاوه بر کسب مجوز برای فعالیت خویش و همچنین استفاده از ادارات دولتی برای تشخیص هویت استفاده کنند همچنان آسیب های مربوط به سایت همسریابی وجود خواهد داشت و البته با همه محدودیت هایی که دولت در غبار سایه ایجاد کرده است این سایت ها به فعالیت خود ادامه دادند و نیز مردم نیز از این سایتا استقبال نمودند پس بهتر است که دولت نیز در این زمینه تصمیماتی بگیرد و یا به یکباره این سایت‌ها را غیرقانونی و تحت پیگرد قضایی قرار دهد و یا با صدور مجوز و البته گذاشتن امکان اختیارات اطلاعاتی که باید بدان دسترسی داشته باشند در زمینه همسر یابی به این سایتها کمک کند.
یکی از بزرگ ترین عواملی که فضای مجازی مستند ایجاد جرم گشت عدم هویت واقعی افراد پنهان شدن در زیر هویت‌های خود ساخته می باشد و نیز این امر باعث می گردد که پیگیری قانونی نیز برای خود دولت سخت گردد. چه بهتر است که این سایتهای همسریابی خصوصی بمانند اما تحت نظارت و زیر نظر نهادهای قانونی فعالیت کنند و البته هرکس با شماره ملی خویش در این سایت ها ثبت نام کرده و تایید هویت کاملا اثبات کرد که در این صورت می‌توان به کاهش ۹۹ درصدی میزان کلاهبرداری در سایت همسریابی و فضای مجازی در زمینه ازدواج اشاره کرد.


برچسب‌ها: ،

بازدید:

[ ]